103 четения

„Студентите“ с поредна домакинска издънка, паднаха за шести път

„Академик“ – „Първа атомна“ 0:2

Шеста поредна загуба в първенството на Трета лига записа свищовският „Академик”. „Студентите“ отстъпиха на свой терен с 0:2 на друг тим от дъното на таблицата – „Първа атомна” (Козлодуй). Възпитаниците на Боби Борисов не са вкарвали гол вече в четири поредни мача, като за последно се разписаха на 20 септември при загубата с 3:1 от „Партизан” (Червен бряг).

Мачът срещу козлодуйчани започна с два бързи гола за гостите. Още в 10-ата минута „Първа атомна” поведе с попадение на Николай Ганчев. В 25-ата минута козлодуйчани спечелиха дузпа, която капитанът им Николай Ганчев превърна в 0:2 с точен удар от бялата точка.

„Академик” пренесе играта пред вратата на гостите и атакуваше до края на мача, но така и не можа да пробие подредената им защита. Сонер Хюсеин, Преслав Антонов, Ивайло Данаилов пропуснаха куп положения, но и гостите се бранеха много умело и не позволиха какъвто и да е обрат.

Поредната загуба свали свищовския тим чак на 16-ото място в класирането с 6 точки, които са още от първите две домакинства, а в следващия кръг тимът гостува на „Левски-2007” (Левски).

„Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров, Валентин Антонов, Ивайло Данаилов, Мартин Колев, Радослав Батов, Преслав Антонов, Сонер Хюсеин.