202 четения

Две дузпи донесоха победа на гостите в Горско Ново село

„Ботев“ (ГНС) – „Рудановски“ 1:2

Две дузпи реализира Али Алиев за победата с 2:1 на „Рудановски“ при гостуването в Горско Ново село. Комшийското дерби се игра пред сериозен брой публика, която държа в напрежение до последния съдийски сигнал. Филип Георгиев нацели греда в 38-ата минута, отскочилата топка бе овладяна от гостите, последва бърза контра, спряна с нарушение срещу Шабан Дахилов. Али Алиев се нагърби с изпълнението на наказателния удар и откри резултата – 0:1. Пак той бе точен от бялата точка в 67-ата минута за 0:2, като този път дузпата бе предизвикана от Димитър Димитров. Междувременно Борис Чакъров принуди вратаря на „Рудановски“ Борис Христов, който имаше силни изяви, да спасява, домакините разтърсиха и напречната греда. Усилията им в атака донесоха попадение в 81-вата минута на Самуил Иванов, но до изравняване не се стигна, а напротив, Васил Василев от фал за малко не вкара трети гол.