65 четения

Младите етърци с важни домакински победи, удариха „Левски-Раковски“ и „Борислав“ (Първомай)

Домакински победи в XII кръг от първенствата на националните юношески групи постигнаха отборите на „Етър ВТ“. С двубоите в неделя започна втората фаза от шампионата при подрастващите.

17-годишните виолетови надежди пречупиха с 2:1 връстниците си от „Левски-Раковски” на изкуствения терен „Трифон Иванов“. Домакините започнаха в състав: Алексей Андреев, Атанас Атанасов, Борис Генчев, Димитър Колев, Ивелин Иванов, Исмаил Ибрямов, Кристиян Димитров, Росен Божинов, Калоян Ненчев, Росен Върбишки и Север Алиев.

Двата отбора направиха здрав мач, в който и трите гола паднаха през втората част. В 51-вата минута Калоян Ненчев засече с глава центриране отляво за 1:0. Само след 4 минути Марио Георгиев изпревари вратаря на домакините и мушна топката в мрежата за 1:1.

Последва натиск на великотърновци и удар на Калоян Ненчев, спасен от вратаря на гостите. В 79-ата минута обаче младият нападател бе точен за 2:1 след статично положение. До края етърци владееха играта и дори можеха да вкарат трето попадение, но страхотен шут на Димитър Колев бе изваден от вратаря Лашков в корнер.

Победата затвърди „виолетовите” в средата на класирането със 17 точки от пет победи, две равенства и пет загуби с голова разлика 29:24.

15-годишните записаха най-убедителната си победа в елитната U15 група от началото на първенството. „Виолетовите” разбиха с 5:0 „Борислав” (Първомай). Мачът се игра само в половината на гостите, които рядко минаваха центъра и не затрудниха вратаря Петко Тончев.

Стефан Йорданов откри резултата, преди да изтекат 180 секунди от началото на срещата. Последваха пропуски на Павел Иванов, Стефан Йорданов и Николай Стоев.

В 25-ата минута Стоев центрира и Александър Спасов от малък ъгъл с глава насочи топката във вратата за 2:0. Груба грешка на съперника две минути преди почивката доведе до трето попадение, дело на Даниел Христов. В 45-ата минута Даниел Христов стреля отблизо, но стражът на гостите от Първомай извади топката в корнер. Хубаво центриране отдясно три минути по-късно намери Стефан Йорданов, който с глава покачи на 4:0. Отново той в 58-ата минута бе точен и стигна до хеттрик в мача.

От началото на първенството етърци имат пет победи и седем загуби с голова разлика и 19:18.

„Етър ВТ”: Петко Тончев, Велизар Вълчев, Йоан-Десислав Баканов, Никола Димитров, Николай Стоев, Стефан Недялков, Теодор Маринов, Александър Спасов, Даниел Христов, Павел Иванов, Стефан Йорданов (Виктор Игнатов, Иван Гатев, Кристиян Димитров).