305 четения

„Виолетовите“ се измъчиха край морето, рулетката на дузпите ги завъртя на осминафинал за купата

„Етър ВТ“ – „Созопол“ 4:2

Вратарят Христо Иванов

Отборът на „Етър ВТ” се класира на осминафиналите в турнира за Купата на България, след като елиминира като гост втородивизионния ОФК „Созопол”. 120 минути не стигнаха на „виолетовите“ да вкарат гол на съперника си и трябваше да го отстранят след удари от бялата точка за определяне на краен победител (дузпи). При тях силно се изяви вратарят Христо Иванов, който спаси два изстрела на съперници от единайсетия метър и отбеляза решаващата дузпа за крайното 4:2. Мачът започна равностойно, а първата възможност за етърци дойде в 24-тата минута. Кольо Станев центрира отдясно, вратарят изпусна топката, но Преслав Боруков отблизо стреля над гредата. „Виолетовите” наложиха превес и до почивката имаха още едно чисто положение – Иван Михайлов излезе сам срещу вратаря, но вместо да стреля, реши да подава. Минута преди края на полувремето испанецът Пако Пуертас се контузи и след паузата бе заменен от Пламен Крачунов, а Милчо Ангелов влезе на мястото на Боруков. В 52-рата минута Свилен Щерев отправи хубав удар, но топката мина до гредата. До края на редовното време Петко Петков направи още три смени, но етърци така и не застрашиха вратата на домакините. В 85-ата минута домакините имаха най-големия си шанс, но топката срещна гредата зад Христо Иванов. Така след 0:0 се стигна до две продължения по 15 минути. В първото „Етър ВТ” пропусна още една чудесна възможност да реши мача. Дани Пехливанов се откъсна сам срещу вратаря на домакините, но не успя да реализира. Второто отново не донесе голове и се стигна до изпълнения на дузпи. При тях Милчо, Ангелов Дани Пехливанов, Свилен Щерев и Христо Иванов бяха безкомпромисни и етърци се класираха напред в турнира.