77 четения

Павликенчани не се дадоха в Плевен, измъкнаха точка

„Спартак” (Плевен) – ОФК „Павликени” 0:0

Отборът на ОФК „Павликени” спря победната серия на „Спартак” (Плевен) в Северозападната трета лига, завършвайки на негов терен 0:0. Домакините имаха 6 поредни победи и щурмуваха първото място в групата, но в неделя трябваше да се задоволят с реми.

Двата отбора направиха здрав мач, в който очаквано плевенчани имаха териториален превес и владееха повече топката. Още в първите 15 минути Андриян Димитров изтърва два чисти гола. Между двете му възможности Айвън Ангелов с глава също направи пропуск. В 22-рата минута Александър Скорчев излезе сам срещу павликенския страж, но уцели гредата.

След почивката домакините започнаха да залагат повече на центрирания, но те се оказаха лесни за отигравания на снажните защитници на гостите. Дори и влизането на Ивайло Иванов не успя да помогне на „Спартак“ да стигне до трите точки. Павликенчани пък се бранеха организирано и разчитаха на контри.

На два пъти гостите хващаха съперника си четирима на двама, но не успеха да отбележат гол.

Стефан Гинчев можеше да се разпише, но първия път стреля до страничния стълб, а във втората ситуация след центриране отляво стреля с глава, но топката облиза гредата.

В добавеното време на мача отново Стефан Гинчев се откъсна и имаше претенции, че е фаулиран в наказателното поле, но сигнал за дузпа не последва. „Доволен съм, стана хубав мач, в който и ние имахме своите възможности”, коментира старши треньорът на павликенчани Димитър Тодоров.

Воденият от него тим дели 6 – 7-о място в класирането, а следващата неделя приема друг от лидерите – ФК „Севлиево”.

ОФК „Павликени“: Венцислав Димитров, Александър Узунов, Красен Славчев (капитан), Ивайло Велчев, Георги Христов, Даниел Йорданов, Борислав Гецов, Стефан Гинчев, Йордан Петев Йорданов, Цветомир Додуров, Никола Какамъков.