548 четения

Попадение от 40 метра реши двубоя в Стражица

„Левски“ (Стр.) – „Изгрев-93“ 1:2

Гол, отбелязан с удар от близо 40 метра, реши оспорвания мач на стадиона в Стражица. И двата тима имаха проблеми с липсата на вратарите си и се наложи на полеви играчи да пазят. Домакините откриха резултата, преди да са изтекли 120 секунди от началото на мача от Елитната областна група. Атанас Евтимов изпълни пряк свободен удар от 25 метра, Валентин Русанов не се намеси добре и топката спря в мрежата зад него – 1:0 за „Левски“. Гостите от Царевец отговориха с няколко атаки и удар на Ивайло Атанасов в аут. В 19-ата минута пак той стреля, този път от фал, и след рикошет в стената топката излезе в корнер. Атанасов центрира и в разбъркването Иво Ерусалимов си отбеляза автогол за 1:1. Стражичани пропуснаха два отлични шанса да поведат отново в резултата в края на полувремето. Борислав Иванов на два пъти проби по десния фланг, но първо Евтимов стреля неточно, а след това защитник на „Изгрев-93“ се оказа последна преграда пред голлинията. В 53-тата минута Пламен Иванов стреля с глава след ъглов удар и принуди вратаря на домакините да се намесва. Последваха влизания и към двете наказателни полета, разбърквания и удари, които не донесоха попадение. То падна в 82-рата минута, в която Йоаким Ченков стреля почти от централната линия, топката се заби под гредата – и 1:2.