76 четения

Тръмбешчани пропуснаха да се поздравят с по-изразителен успех

„Янтра” (П. Тръмбеш) – „Локомотив” (Мездра) 2:1

Победа срещу корав съперник записаха в неделя футболистите на „Янтра“ и излязоха на шеста позиция в класирането на Северозападната трета лига. Новакът в групата създаде три голови възможности, преди да открие резултата. Тони Маречков проби защитата на „Локомотив“ на три пъти през първия половин час от мача, но подаванията му не намериха негови съотборници. Гостите от Мездра имаха една ситуация, в която Рашков трябваше да спасява удар с глава. В 30-ата минута Тихомир Антонов намери Любо Генчев, който стреля точно за 1:0. В началото на второто полувреме Антонов покачи на 2:0 след асистенция на Маречков. Развоят принуди локомотивци да се поотворят и да тръгнат напред, което създаде възможности за контри на тръмбешчани, при две от които Маречков и Антонов пропуснаха да отбележат. В 85-ата минута Милен Василев засече с глава центриране от фал и намали на 1:2.

„Получи се мъжки мач, в който можем да съжаляваме, че не отбелязахме повече голове. Доволен съм от представянето на отбора, играхме организирано, не допуснахме сериозни опасности пред вратата си“, коментира Петър Кръстев – старши треньор на „Янтра“.