120 четения

Дебелчани не допуснаха изненада на свой терен

„Ботев“ (Деб.) – „Ботев“ (ГНС) 3:1

Динамичен и коректен мач изиграха съперниците на стадион „Христо Батев“ в Дебелец. Срещата започна с лек превес за гостите от Горско Ново село, като много активен по десния фланг на атаката бе Самуил Маринов. Имено той проби на скорост през центъра в 11-ата минута, премина цялата защита на дебелчани и отбеляза за 0:1. Атаките не спираха и от двете страни, но в 31-вата минута Николай Николов от „Ботев“ бе най-съобразителен и довкара във вратата отбита от стража на гостите топка за 1:1. В 65-ата минута отново Николай Николов отбеляза, като този път бе точен след центриране от ъглов удар. Крайното 3:1 оформи Генчо Генчев с мощен удар от границата на наказателното поле.