111 четения

Великотърновец с престижни назначения от УЕФА, оценява реферите в Шампионска лига и Лигата на нациите

Престижни назначения от УЕФА получи Ичко Лозев. На 21 октомври великотърновецът бе съдийски наблюдател на срещата от първия кръг на група „А“ в Шампионска лига между „Интер“ (Италия) и „Борусия“ (Мюнхендгладбах). Двата отбора завършиха 2:2 на „Джузепе Меаца“, като двубоят бе истинско шоу през втората част, когато паднаха всички попадения. В 49-ата минута Ромелу Лукаку откри резултата за домакините.

В 61-вата минута след преразглеждане с ВАР реферът от Холандия Бьорн Кайперс отсъди дузпа в полза на германците. Рами Бенсебайни се нагърби с отговорността и простреля Ханданович в долния десен ъгъл за 1:1.

В 86-ата минута Йонас Хофман остана сам срещу вратаря и промуши коженото кълбо по земя зад Ханданович за 1:2.

В 90-ата минута „нерадзурите“ все пак стигнаха до равенството, след като отново Лукаку бе най-съобразителен за 2:2.

На 3 ноември Ичко Лозев отново ще е съдийски наблюдател на мач от Шампионската лига. Той ще оценява реферите на двубоя „РБ Залцбург“- „Бойерн“ (Мюнхен). Двата тима са в група „А“, като баварците са лидери с 6 точки от две победи в два мача, а австрийците са трети с 1 т. В групата са още „Атлетико“ (Мадрид) и „Локомотив“ (Москва).

На 18 ноември Ичко Лозев пък ще бъде в Лондон, където ще следи работата на съдийската бригада на срещата на стадион „Уембли“ от второто издание на Лигата на нациите между първите тимове на Англия и Исландия. През септември двата тима се срещнаха в Исландия, където англичаните се наложиха много трудно в мач с два червени картона с 0:1. Рахийм Стърлинг вкара за трите лъва в 91-вата минута, когато бе точен от дузпа. Биркир Биярнасон пък изпусна да донесе точката за домакините в 93-тата минута, след като на свой ред пропусна от бялата точка. През 2018 г. Ичко Лозев отново бе съдийски наблюдател на „Уембли“ на срещата между националните отбори на Англия и Испания.