74 четения

С трети пореден успех свищовлии отлепиха от дъното и вече са единайсети в класирането

„Академик“ – ОФК „Трявна“ 4:1

Свищовският “Академик” записа трета поредна победа в първенството на Северозападната трета лига и определено се измъкна от тежката ситуация, в която бе попаднал. „Студентите“ удариха с 4:1 състава на ОФК “Трявна”, като двубоят се разви в заключителните минути. Домакините поведоха в резултата още в 9- ата минута. След центриране от корнер вратарят на гостите изпусна топката и Ивайло Данаилов я вкара в мрежата за 1:0. Съперникът обаче изравни в 24-тата минута, като от грешка се възползва Васил Андреев.

През втората част “студентите” с нови три гола стигнаха до убедителната победа. След центриране отляво Пламен Ангелов върна топката пред вратата, където защитникът на “Трявна” Ивайло Христов си отбеляза автогол за 2:1 в 70-ата минута. Пет минути по-късно след центриране отдясно от фаул Преслав Антонов отблизо засече топката в мрежата за 3:1. Десетина минути преди края Сонер Хюсеин бе намерен непокрит пред вратата и с глава стреля в левия ъгъл за крайното 4:1.