127 четения

Тръмбешчани продължиха успешната серия и вече са шести в класирането

„Пещера“ (Галата) – „Янтра“ (П. Тр.) 0:2

С два гола преди почивката отборът на „Янтра“ си осигури комфортна преднина и в крайна сметка спечели гостуването на новака в Северозападната трета лига. Мачът с „Пещера“ се игра на стадиона в град Левски, тъй като футболистите от Галата са лишени от домакинство за 6 срещи. Николай Иванов откри резултата с хубав удар от границата на наказателното поле за 0:1 в 10-ата минута. В 20-ата Тихомир Антонов изпълни бързо свободен удар, изведе Любо Генчев и той покачи на 0:2. Тръмбешчани продължиха да натискат и до почивката пропуснаха още чисти положения чрез Генчев и Антонов. През втората част срещата бе доста по-равностойна, най-вече заради отпускането в редиците на гостите. Те имаха още две – три възможности да развият успеха си, като веднъж бранител на „Пещера“ изчисти топката пред голлинията.