151 четения

Владислав Мирчев заби две попадения в Габрово, Християн Христов хвана дузпа за успех на „железничарите“

„Янтра“ – „Локомотив“ 1:3

„Локомотив“ (Горна Оряховица) спечели мача си от XII кръг на първенството във Втора професионална лига като гост на „Янтра“. Заради противоепидемичните мерки мачът се игра без публика на стадион „Христо Ботев“ в Габрово и приключи при резултат 1:3. Във временното класиране „железничарите“ са 14-и, но вече с актив от 7 точки.

Гостите откриха резултата в 13-ата минута. Опитният Владислав Мирчев засече с глава центриране от фланга и изведе тима си напред. „Янтра“ имаше възможност да изравни само седем минути по-късно след отсъден 11-метров наказателен удар за нарушение на Румен Гьонов срещу Георги Върбанов в наказателното поле. Християн Кожухаров застана зад топката, но ударът му от бялата точка беше париран от вратаря Християн Христов. В 32-рата минута „черно-белите“ стигнаха до второ попадение. Голът падна след центриране от пряк свободен удар, а Мирчев отново беше оставен да засече отблизо с глава за 0:2. В добавеното време на първата част „Янтра“ имаше нов златен шанс да върне единия от головете. След бързо проведена атака Тони Иванов намери Пламен Кожухаров непокрит на точката за изпълнение на дузпа, но ударът на капитана беше слаб и не затрудни вратаря на „Локомотив“.

И втората част започна добре за гостите. Секунди след подновяването на играта „Локомотив“ стигна до пряк свободен удар вляво от вратата. Виктор Митев центрира, а Тодор Таушанов засече отблизо, но насочи топката точно в краката на вратаря на домакините Иван Гошев. Трето попадение в габровската врата падна шест минути по-късно. Този път Мирчев асистира на Джунейт Яшар. Първият удар на „десетката“ беше париран от Гошев, но при добавката Яшар не сбърка за 0:3. В 55-ата минута „Янтра“ намали чрез Пламен Кожухаров. Нападателят се измъкна зад гърба на Таушанов и засече отблизо центриране на Христо Митев за 1:3. Пет минути по-късно пък късметът покри гостите. Георги Върбанов стреля от границата на пеналта и топката рикошира в крака на Таушанов, но не пожела да влезе в опразнения от Христов ъгъл на горнооряховската врата. „Локомотив“ постепенно неутрализира импулса в играта на домакините и в 82-рата минута Мирчев имаше възможност да оформи своя хеттрик в срещата, но Гошев направи страхотно спасяване.

ОФК „Локомотив“: Християн Христов, Тодор Таушанов, Петко Цанков, Даниел Стоянов, Румен Гьонов, Иван Иванов, Петър Чалъков, Джунейт Яшар, Александър Стефанов, Виктор Митев, Владислав Мирчев.