136 четения

Стефан Гинчев и Йордан Петев донесоха успеха на павликенчани в регионалното футболно дерби

„Етър ВТ“ – ОФК „Павликени” 0:2

Победа с 2:0 при гостуването на дублиращия отбор на „Етър ВТ” във Велико Търново записа ОФК „Павликени“. Мачът от 14-ия кръг на Северозападната Трета лига се реши през второто полувреме с попадения на Стефан Гинчев и Йордан Петев. На изкуствения терен „Трифон Иванов” гостите, в чиито редици личаха доста бивши етърци, владееха играта преди почивката, но голове не паднаха. Още в 10-ата минута Йордан Петев стреля, вратарят Георгиев спаси и Гинчев довкара топката, но от положение на засада и попадение не бе зачетено. В 23-тата минута етърци отговориха с хубава атака, завършила с удар на Кристиян Кънчев до гредата. Отново той в края на полувремето изведе Христо Марков, но вратарят Венци Димитров излезе навреме и пръв стигна до топката. В последните секунди Красен Трифонов стреля от фаул в ъгъла, но Иван Георгиев спаси.

В 52-рата минута Красен Трифонов проби отляво и центрира, а Стефан Гинчев с глава прати топката в мрежата за 0:1. Малко след това двамата повториха упражнението, но този път ударът на Гинчев бе спасен с крак от Иван Георгиев. В ответната атака след заучено изпълнение на свободен удар Димитър Цонев стреля до гредата на пазената от Венци Димитров врата.

В следващия игрови период Иван Георгиев първо спаси удар на Красен Трифонов, а после и на Цветомир Додуров, преди да капитулира за втори път в срещата. Това се случи в 75-ата минута, в която Красен Трифонов отляво изведе Йордан Петев и той стреля в близкия ъгъл за 0:2.

В заключителните минути етърци потърсиха поне почетен гол, но Венци Димитров извади два силни удара на Христо Марков.

„Етър ВТ2”: Иван Георгиев, Милен Савов, Димитър Цонев, Велизар Тонков, Теодосий Райков (60 Калоян Митев), Димитър Динев (46 Ивалин Петков), Борислав Марков, Кристиян Иванов (60 Матьо Гагов), Кристиян Кънчев (80 Стивън Манолов), Христо Марков, Димитър Байдаков.

ОФК „Павликени”: Венцислав Димитров, Ивайло Маринов, Георги Христов, Борислав Гецов, Ивайло Велчев, Цветомир Додуров, Александър Узунов, Йордан Петев, Никола Какамъков (85 Борислав Иванов), Красен Трифонов, Стефан Гинчев (90 Александър Танков).

Снимка: etarvt.bg