278 четения

Гол след гол в Първомайци и домакините си върнаха първото място

ФК „Първомайци“ – „Олимпиакос“ 9:1

С лекота отборът на Първомайци записа убедителна победа срещу гостите от Никюп и възползвайки се от загубата на досегашния лидер в класирането – „Спортист“ (Козаревец), излезе начело в групата. Галин Жеков проби отляво отбраната на гостите и вкара за 1:0 ще в 9-ата минута. Друг бърз футболист на домакините – Красимир Гавазов, покачи на 2:0 в 13-ата минута, а четири по-късно Владимир Русев бе точен за 3:0. Гостите отвърнаха на удара само 120 секунди по-късно, като точен бе Георги Маринов от дузпа за 1:3. Мачът се позакроти и до почивката първомайчани вкараха само още един гол чрез Галин Жеков в 41-ата минута. Втората част тръгна с попадание на Красимир Гавазов за 5:1 и почти веднага след това нов гол на Георги Велков за 6:1.От наказателен удар Ангел Кабакчиев се разписа за 7:1, а в 71-ата и 81-ата минути Боян Иларионов доведе резултата до 9:1. Попаденията бяха плод на хубави и разнообразни атаки.