392 четения

Поликраищенци нанесоха първа загуба на тима от Козаревец, свалиха го от върха в класирането

„Спортист“ – „Росица“ 1:3

Първа загуба на досегашния лидер в класирането на Областна група – юг, нанесе отборът на „Росица“. Футболистите от Поликраище изиграха тактически зряло двубоя в Козаревец, неутрализираха силните страни на домакините и си тръгнаха с трите точки в мача от деветия кръг. Срещата тръгна перфектно за гостите, които дръпнаха в резултата още във 2-рата минута. Мартин Йорданов се измъкна и стреля, топката се отби от гредата, но отиде право във връхлитащия Цветелин Кушев и той вкара за 0:1. Почти веднага след това домакините можеха да изравнят, но Валентин Парашкевов пропусна дузпа, биейки в аут. Велин Желязков закова хикса в 31-вата минута след двойно с Мартин Иванов. Малко по-късно голмайсторът на „Спортист“ нацели греда, пропуск направи съотборникът му Петко Димитров. „Росица“ дръпна отново в 39-ата минута, в която Кушев бе свален в пеналта на домакините, а Николай Куцаров се разписа от отсъдения наказателен удар за 1:2. В 63-ата минута Евгени Цачев вкара с глава след корнер за 1:3 и на футболистите от Козаревец им припари под краката. До края те опитаха да върнат попадения, но не им достигна шанс, нацелиха и греда, а Станимир Иванов не улучи празната врата на гостите от два метра.