137 четения

Боби Борисов с два гола за победата на свищовлии

„Атлетик“ – „Бенковски“ 3:0

Над час продължи безплодният натиск на домакините от Свищов в местното дерби. Гостите от Българско Сливово се бяха прибрали в половината си и рядко минаваха централната линия, но пък не допускаха опасности пред вратата си. Само един удар на Борислав Борисов застраши вратата им, но попадна в лявата странична греда. В 65-ата минута пробив на Евгени Петков отдясно завърши с подаване назад към Боби Борисов и треньорът на „Академик“ вкара от вратарското поле за 1:0. Пак той покачи на 2:0 в 80-ата минута с удар по диагонала от петнайсетина метра.

В 90-ата минута пробив на Борислав Луков през двама бранители му позволи да бие от движение и 3:0. Мачът бе коректен и завърши без наказателни картони.