128 четения

Великотърновец съдийства при загуба на световния шампион в Париж

Предстоящият ни съперник в Лигата на нациите Финландия шокира световния шампион Франция в контролен мач, игран без публика на „Стад дьо Франс“ в Париж. Двубоят бе ръководен от българския арбитър Никола Попов, на когото асистираха великотърновецът Георги Дойнов и Дениз Соколов, а четвърти съдия бе Драгомир Драганов. Скандинавците се наложиха с 2:0 над експериментален състав на „петлите“, но с представянето си отправиха сериозно предупреждение към селекцията на Георги Дерменджиев за мача в София на 15 ноември.

Назначението на родната съдийска бригада бе наистина много престижно, французите не бяха губили мач от юни 2019 година, когато паднаха от Турция също с 0:2. Скандинавците изковаха успеха си в рамките на три минути. Първо в 28-ата разсеяна игра на Сисоко в средата на терена позволи топката да бъде отнета и нападателят Маркус Фросс успя да преодолее стража Манданда. Само три минути по-късно се стигна до втори гол във вратата на Франция. Они Валакари се възползва от грешка във френската отбрана и с хубав удар с левия крак от около 20 метра удвои аванса на своя тим.

Тази неделя България приема Финландия в мач от Лигата на нациите, а другата сряда гостува в последната си среща от турнира срещу Ирландия. Именно в тези мачове националите ще търсят нов успех, за да се опитат да останат в Лига В. В средата нашите надиграха Гибралтар с 3:0 в контролен мач, в който попаденията паднаха през първото полувреме.