208 четения

В Козловец гостите наложиха печеливша тактика „Земеделец 93“ – „Светкавица“ 0:4

Отборът на „Светкавица“ приключи есенния дял от шампионата на Областна група – север, с резултатна победа в Козловец и ще зимува втори в класирането. Гостите, в чийто състав има доста опитни футболисти, започнаха срещата внимателно, чакайки съперника да сгреши. В 10-ата минута пред Тихомир Савов се разкри възможност да открие резултата и той не сбърка за 0:1. Внимателните действия на тима от Михалци продължиха и в 38-ата минута, бившият етърец Свилен Василев за втори път в мача опъна мрежата на домакините. Картината на терена не се промени и след почивката. Отново Тихомир Савов порази целта в 69-ата минута, а в малко по-късно Христо Воронцов вкара за 0:4. В 71-вата минута двата тима останаха с по десет души на терена. Петър Найденов от „Земеделец 93“ и Георги Личев от „Светкавица“ се счепкаха и това им донесе червени картони.