Мартин Иванов реши мача за второто място в Козаревец

„Спортист“ (Коз.) – „Рудановски“ (Конст.) 1:0

С гол на Мартин Иванов отборът на „Спортист“ спечели последния си мач от есенния дял на Областна група – юг, и ще зимува на второ място в класирането. Единственото попадение в срещата падна още в 7-ата минута. След центриране от статично положение, Мартин Иванов игра пръв с глава и насочи топката във вратата на „Рудановски“ за 1:0. Малко по-късно той отново имаше подобна възможност, но не успя да насочи добре кълбото и то мина край целта. В 30-ата минута Валентин Парашкевов бе изведен сам срещу вратаря на гостите от Константин и го прехвърли, но топката се отби от напречната греда и не намери мрежата. Преди почивката „Рудановски“ създаде само едно-две по-опасни положения пред вратата на съперника, а след нея бе по-агресивен в атака. При победа футболистите от Константин щяха да са втори в есенното подреждане. Али Алиев отправи удари, които не намериха целта, а от фал би в стената. В отговор Мартин Иванов бе изведен на контра и шутира, но след рикушет в бранител, топката излезе в корнер. Изстрел на Велин Желязков пък бе спасен от вратаря на гостите.

Снимка: Анатолий Йорданов