Спорт

ОФК “Павликени” – „Янтра“ 0:1

С висока преса на гостите от Полски Тръмбеш започна срещата от 17-ия кръг на Северозападната Трета лига, проведена в неделя в Павликени. Пресата затрудняваше домакините при изнасянето на топката, те допускаха грешки и в 7-мата минута Любо Генчев бе на стрелкова позиция, но пропусна да открие резултата. След 180 секунди и Николай Иванов се размина с попадение във вратата на павликенчани. Така дойде 19-ата минута, в която Любо Генчев стреля от 25 метра и откри резултата в полза на тръмбешчани. Малко по-късно Красен Каравелов пробва мерника си от границата на наказателното поле и разтърси гредата. Отговорът на домакините бяха атаки предимно през Красен Трифонов, който на няколко пъти центрира в пеналта на „Янтра“.

В края на полувремето напрежението си каза думата и страстите се развихриха за няколко минути. Стефан Гинчев опита за изпълни бързо странично хвърляне, Стефан Трайков му попречи и нападателят на домакините го удари с топката. Деянието донесе червен картон на Гинчев и след почивката павликенчани останаха с десет души. Въпреки това те не допуснаха повече голове във вратата си, но и не стигнаха до изравняване. За гостите Ботев и Данчев пратиха по веднъж топката в мрежата на домакините, но след маркирани засади.

С успеха „Янтра“ излезе на трето място в класирането с 33 точки и голова разлика 29:17. Павликенчани са осми с 28 т. и голова разлика 21:13.

One thought on “Гол на Любо Генчев реши областното футболно дерби, тръмбешчани излязоха трети в класирането