86 четения

Ранен червен картон предопредели развоя на мача в Свищов

„Академик“ – „Локо“ (Др.) 0:1

Ранен червен картон предопредели развоя на срещата в Свищов от последния есенен кръг на Северозападната Трета лига. „Студентите” останаха с десет души още в самото начало на мача, когато Момчил Савов от „Локомотив” (Дряново) влезе остро на Валентин Антонов, който го блъсна с ръце на земята. Реферът логично вдигна жълт картон на Савов и червен за защитника на свищовлии.

Логично гостите превъзхождаха през по-голямата част от мача, макар че до почивката голове не паднаха. Най-добрата възможност се разкри пред Сонер Хюсеин от състава на домакините, който получи възможност да стреля от точката на дузпата, но вратарят на „железничарите“ спаси.

В началото на второто полувреме при контраатака Мартин Димитров излезе срещу вратаря на „Академик“, който го пресрещна пред пеналта и отскочилата топка попадна в Георги Колев, който я прати в мрежата. Голът обаче не бе зачетен, тъй като реферите прецениха, че още при извеждащия пас Колев е бил в положение на засада.

Дряновци все пак стигнаха до победен гол в мача. Той падна в 65-ата минута, когато при атака на „Академик” Явор Генчев отне топката и изведе Георги Колев сам срещу вратаря. Нападателят копна топката над Виктор Владимиров за 0:1, който резултат се запази до края на мача.

Свищовлии завършват полусезона с 18 точки от 6 победи и 11 загуби, голова разлика 20:31 на 13-ата позиция.

„Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров, Валентин Антонов, Кристиан Аначков, Ивайло Данаилов, Мартин Колев, Преслав Антонов, Сонер Хюсеин.