66 четения

„Железничарите“ не спряха полета на младите орли

„Локомотив“ (ГО) – „Лудогорец 2“ 0:2

Загуба с 0:2 претърпяха горнооряховските локомотивци в последния мач от 15-ия кръг в първенството на Втора лига. Срещата започна с опит за териториален превес на локомотивци, които обаче се отчетоха само с няколко прострелни центрирания и не застрашиха сериозно вратата на гостите. Първата опасност бе пред вратата на домакините, като след ъглов удар Петър Генчев с глава стреля неточно. Горнооряховчани отговориха след половин час игра с пропуск на Даниел Стоянов, който, също с глава, от линията на вратарското поле не намери целта. От тук до почивката лудогорци бяха по-острият отбор в атака и закономерно поведоха в резултата. В 34-тата минута Християн Христов извади удар с глава на Александър Ганчев, а в 37-ата и на Цветослав Петров. В 41–вата минута обаче вратарят остана на голлинията си при центриране и на задна греда Димитър Митков с глава откри резултата 0:1. В самия край на първата част отново той и отново с глава пропусна и да удвои преднината на тима си от непосредствена близост.

След почивката картината на терена не се промени особено, като гостите отново бяха по-опасният отбор в атака. В 57-ата мин. вратарят на локомотивци Христов спаси удар на останал сам срещу него съперников играч. В 70-ата Митков стреля опасно от фаул по диагонала, Христов отби топката, но право в краката на непокрития Цветослав Петров, който не сбърка за 0:2. Чак десетина минути преди да изтече редовното време „железничарите„ направиха хубава атака. Виктор Митев центрира отляво и Джунейт Яшар със странична ножица стреля ефектно, но топката мина на сантиметри от страничния стълб.

Локомотив’: Христов, Гьонов, Стоянов, Райчев, Цанков, Чалъков, Иванов, Яшар, Митев, Стефанов, Мирчев.