В Горна Оряховица головете паднаха преди почивката, домакините се вдигнаха накрая

ОФК „Локомотив“ (ГО) – ПФК „Септември“ (София) 0:2

С домакинска загуба приключи есенния полусезон от първенството отборът на „Локомотив“. Домакините имаха доста кадрови проблеми преди началото на последния двубой. Наказани за натрупани жълти картони бяха Петко Цанков и Владислав Мирчев, отсъстваше и контузеният Тодор Таушанов. Това принуди треньорския щаб да включи в титулярния състав родените през 2002 г. Тодор Бакърджиев и Ахмед Мурад. Още в 7-мата минута бившият Цветомир Вачев се възползва от грешка на Даниел Стоянов и на защитниците пред Христов и подаде на бившия локомотивец Симеон Мечев, който откри резултата с плътен удар. В отговор капитанът на горнооряховчани Петър Чалъков центрира в наказателното поле на Николай Банков и младият Ахмед Мурад стреля директно с глава, но на сантиметри от напречната греда. В следващите минути натискът на „Септември“ продължи. Защитникът на „железничарите“ Румен Гьонов парира удар на Гаврилов, а Пешов стреля с глава над вратата. При следваща атака Костадинов излезе очи в очи срещу Християн Христов, но стражът на „Локомотив“ отрази удара му. В 30-ата минута гостите поведоха с 2:0. Носилият преди време черно-белия екип Цветомир Вачев стреля, Христов спаси, но при добавката Вачев беше безпогрешен. В края на полувремето Джунейт Яшар отправи изстрел право, но право в ръцете на Банков и първата част завърши 0:2. През второто полувреме „Септември“ продължи да бъде по-активният отбор на терена. Симеон Мечев стреля директно от фал, но над вратата. Християн Христов отрази удари на Асен Георгиев. След 70-ата минута на двубоя домакините натиснаха и това доведе до няколко намеси на Банков след удари на Петър Чалъков, Александър Стефанов и Виктор Митев. Така „черно-белите“ останаха 14-и в класирането с актив от 11 точки.

ОФК „Локомотив“ (ГО): Христов, Гьонов, Стоянов, Райчев, Митев, И. Иванов (40′ Чакалов), Чалъков (к), Яшар (88′ Димитров), Стефанов, Бакърджиев, Мурад (61′ Бончев) Резерви: Чаушев, Бончев, Димитров, Чакалов Старши треньор: Марин Байчев ПФК „Септември“ (София): Банков, Георгиев (к), Грънчов, Костадинов, Стоянов, Пешов (90′ Тодоров), Илиевски (84′ Киров), Ачков, Мечев, Гаврилов, Вачев (64′ Тасков).