181 четения

Милчо Ангелов, Дуде Ндонгала и Здравко Илиев бележат в първата проверка на „виолетовите“

„Етър ВТ“ – „Спартак“ (Плевен) 3:0

Победа с 3:0 записа в първата си контролна среща отборът на „Етър ВТ“. „Виолетовите“ надиграха категорично третодивизионния „Спартак“ (Плевен) на изкуствения терен „Трифон Иванов“. Над 200 великотърновци изгледаха мача, в който домакините играха атакуващо и направиха куп пропуски. Попаденията за етърци бяха дело на Милчо Ангелов, дошлия на проби французин Дуде Ндонгала и Здравко Илиев.

Старши треньорът Александър Томаш започна срещата с Христо Иванов на вратата, а пред него подреди Мариян Иванов, Крачунов, Едур, Филипов, Станев, Алдаир, Фемия, Мечев, Ангелов и Кнежевич. На вратата по 30 минути пазиха още Цветомир Цанков и Анатолий Господинов, след почивката влязоха Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Иван Петков, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, Дуде Ндонгала и юношите Христо Марков, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев и Стивън Манолов.

Стартовата формация допусна опасност пред вратата си само в 1-вата минута, когато Да Силва обстреля Иванов, който спаси, след което наложи превес, притисна тима от Плевен и създаде

поредица от голови възможности. Много активен отдясно бе Кольо Станев, който направи няколко пробива и рано докара жълт картон на пазача си, който го спираше с нарушения. Именно пас на Станев бе пресечен пред голлинията от бранител на „Спартак“, буквално преди Кнежевич да нанесе удар. После Станев бе съборен пред наказателното поле, а от прекия свободен удар Мечев стреля покрай сглобката.

Малко по-късно ново центриране отдясно на Станев бе пропуснато от Ангелов, като добавката на Мечев бе избита в корнер. В 28-мата минута Милчо Ангелов овладя топката, напредна сам и стреля покрай вратаря Ганев за 1:0. До края на полувремето след центриране от корнер Крачунов с глава би над гредата, а хубава атака и пас на Алдаир отдясно завърши с нов удар с глава на Ангелов до вратата на гостите.

След почивката на терена от стартиралия състав останаха само чужденците Фемиа, Едур и Кнежевич. Хърватинът можеше да удвои в 47-мата минута, но отблизо би във вратаря. Дошлият на проби Дуде Ндонгала, бивш играч на „Ботев” и „Дунав”, игра по левия фланг. Той първо се размина с топката пред вратата, но в 75-ата минута с техничен удар в обратния ъгъл направи 2:0. Етърци продължиха да натискат гостите и в 79-ата минута Иван Петков технично изведе юношата Стивън Манолов, но той би неточно.

В 82-рата минута Яни Пехливанов напредна през центъра и изведе Здравко Илиев, който стреля за 3:0. До края техничен удар на Иван Петков мина до десния стълб.

В понеделник етърци заминават на лагер в село Ягода, като първата им контролна среща там е на 20 януари с „Берое”.

Снимка: Ростислав Грънчаров