„Железничарите“ паднаха в Ловеч, един гол реши срещата

„Литекс“ – „Локомотив“ 1:0

Загуба с 0:1 претърпя горнооряховският „Локомотив” в първата си контролна среща от зимната подготовка. “Железничарите“ гостуваха на „Литекс” седмица след подновяване на тренировките. Единствения гол в мача отбеляза в 20-ата минута Илиян Капитанов, завършвайки контраатака на ловчанлии.

Още в първата минута Виктор Митев пропусна да открие резултата в полза на гостите, а малко по-късно домакините се отчетоха с удар в гредата на Капитанов. Нов пропуск за водения от Георги Иванов тим направи Владислав Мирчев. В отговор Стефан Неделчев от „Литекс“ изпусна да преодолее стража на горнооряховчани, но при следващата атака Илиян Капитанов успя да довкара отбитата от защитниците топка за 1:0. В края на полувремето Владислав Мирчев стреля с глава, но не порази вратата на Нисторов.

Втората част започна с натиск на гостите, но до промяна на резултата не се стигна. Двамата старши треньори пуснаха в игра всички налични футболисти.

В следващата контрола на 20 януари горнооряховчани ще срещнат ФК „Загорец“ (Нова Загора).

ОФК „Локомотив”: Христов, Пенев, Стоянов, Цанков, Гьонов, Чалъков (к), Иванов, Яшар, Митев, Стефанов, Мирчев (Чаушев, Бакърджиев, Стефан Иванов, Славов, Мурад, Бончев, Петров, Янков)