В средновековната църква музей „Св. Атанас“ в Арбанаси бе отслужен молебен за здраве
Поводът бе големият християнски празник Атанасовден. Св. Атанасий Велики е считан за покровител на студовете, снеговете и ледовете, а според народните вярвания от Атанасовден зимата вече си тръгва.
Кметът на Велико Търново Даниел Панов и жители на Арбанаси и старопрестолния град запалиха свещички за здраве. Службата бе водена от отец Киприян.
