Общество

В средновековната църква музей „Св. Атанас“ в Арбанаси бе отслужен молебен за здраве

Поводът бе големият християнски празник Атанасовден. Св. Атанасий Велики е считан за покровител на студовете, снеговете и ледовете, а според народните вярвания от Атанасовден зимата вече си тръгва.

Кметът на Велико Търново Даниел Панов и жители на Арбанаси и старопрестолния град запалиха свещички за здраве. Службата бе водена от отец Киприян.

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *