Горещи новиниГорна ОряховицаОбщество

Бойко Борисов дискутира с Добромир Добрев казуса с чистотата на въздуха в Горна Оряховица

Община Горна Оряховица и Министерството на околната среда и водите ще се споразумеят извънсъдебно и по този начин кметството ще получи инвестиции за чистотата на въздуха. Това се случва след личната намеса на Премиера Бойко Борисов, който покани кметът Добромир Добрев да присъства заедно с него на посещение в Националния координационен център в Министерството на околната среда и водите за наблюдение и контрол върху вноса на отпадъци, състоянието на язовирите и замърсяването на въздуха.

„Имах възможността да разговарям с премиера Борисов и министър Емил Димитров за казуса на Горна Оряховица, по отношение чистотата на въздуха. Тази тема е моя кауза, която отдавна защитавам с всички сили. Знаете, че внесохме съдебна жалба срещу МОСВ заради решение, което ни лиши от финансиране по програмата „Околна среда“ и така се осуети реализирането на мерките за подобряване качеството на атмосферния въздух.

И премиерът, и министърът изразиха становище, че жалбата ни срещу министерството е аргументирана и има основание.

Горна Оряховица и МОСВ ще се споразумеят извънсъдебно. Това се разбрахме по време на разговора. А министър Емил Димитров ме увери, че общината ще получи финансиране по ПУДОС! Ще бъде направено всичко необходимо това да се случи, очакваме решението на МС във възможно най-кратки срокове. Припомням ви, че в нашата Програма за подобряване качеството на атмосферния въздух, са предвидени редица мерки, като безплатна за гражданите подмяна на печките на твърдо гориво.

Радвам се, че въпросът с чистотата на въздуха в нашия град тръгва към своето разрешение. Лично аз ще продължа да влагам цялата си енергия по темата, защото справедливостта е на наша страна. В случая всички горнооряховчани бяхме ощетени от едно неправилно чиновническо решение, коментира Добрев.

С. НАЙДЕНОВ

One thought on “Бойко Борисов дискутира с Добромир Добрев казуса с чистотата на въздуха в Горна Оряховица

  • Надяваме се да не стане така, както с Летището в Горна Оряховица, взеха парите и Летище не се видя.

    Отговор

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *