Спорт

Горнооряховските баскетболисти надиграха свищовските в мач от първенството на ББЛ – „Б“ група

Четвърта победа от началото на сезона постигна съставът на БК „Локомотив”, представящ клуба в първенството на Българската баскетболна лига, „Б“ група – Център. В своята зала „Никола Петров“ горнооряховчани посрещнаха отбора на „Борисов Студиос” (Свищов). Без особено напрежение домакините спечелиха със 72:55. Превъзходството им пролича още в първата четвърт от срещата, спечелена с 20:10. Доброто представяне на железничарите продължи и през втората четвърт, която отново беше записана в техния актив – 21:11, като на почивката преднината на домакините беше 20 точки – 41:21. Третата четвърт завърши наравно – 18:18, а последната част от срещата беше спечелена от гостите с 16:13.

Най-резултатен за „Локомотив” беше Светослав Байчев, който записа 25 точки в актива си, към които добави и 7 борби, с което стана и най-полезен играч в мача. Безапелационни в подкошието бяха Паскал Николов и Цвятко Тръвнев, записали съответно 10 и 9 борби.

На паркета за домакините действах успешно още Мариян Ябанджиев, Йордан Ангелов, Даниел Терзиев, Даниел Ников, Димитър Петков и Зоран Мамучевски.

Други резултата от кръга: „Дрезден Зуу“ – „Чардафон кидс“ 55:46, „Гочита“ (В. Търново) – „Чардафон Б“ 53:66.