99 четения

Николай Иванов и Любо Генчев бележат за реми на тръмбешчани в снежно дерби

„Янтра“ – „Локомотив“ (Др.) 3:3

В двуостър мач отборите на „Янтра“ (П. Тръмбеш) и „Локомотив“ (Дряново) не излъчиха победите. На изкуствения терен „Трифон Иванов“ при обилен снеговалеж съперниците играха здраво, но и коректно помежду си. Тъй като бе трудно топката да се разиграва, футболистите я изнасяха директно в предни позиции и създадоха куп голови положения. „Железничарите“ откриха резултата чрез Мартин Ботев, който засече центриране на Момчил Савов. Отговорът на тръмбешчани бе бърз. Николай Иванов се измъкна отдясно на атаката и стреля край тръгналия да го среща вратар Никола Василев за 1:1. Отново Иванов направи обрата пълен в 29-ата минута, като игра солово и премина през трима бранители, за да насочи топката в мрежата за 2:1. Ростислав Данчев пропусна сам срещу вратаря на дряновци да направи разликата в резултата по-убедителна и при ответната атака Момчил Савов изравни резултата с хубав удар за 2:2. Почивката дойде при 2:3 в полза на „Локомотив“, след като Христо Цонев се възползва от центриране от корнер и отблизо прати топката в мрежата на Радо Рашков.

Втората част тръгна с ново изравнително попадение, този път дело на Любо Генчев, който технично стреля над стената от пряк свободен удар за 3:3. До края и двата тима имаха своите шансове да отбележат гол, но не съумяха да го сторят, като за това основна заслуга имат добрите намеси на вратарите.