Станислав Рашков с бронз на 3000 метра от шампионата по лека атлетика

Бронзов медал спечели състезателят на великотърновския клуб „Атлетика 2012“- Станислав Рашков от Националния Шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години. В зала „Асикс Арена“ възпитаникът на трeньорката Людмила Георгиева се класира трети на 3000 метра, с време 9,36,60 минути. Шампион стана Мартин Балабанов от СК „Атлет“ /Мездра/ с време от 9:24.09 минути. В най-дългата дистанция на шампионата второто място спечели Кристиян Иванов „Берое“ /Ст. Загора/ с 9:31.32 минути.

В събота Станислав Рашков зае четвърто място на 1500 метра, финиширайки за 4,20,62 минути. Първи е Еркан Низам „Евър“ /Варна/ с време 4:03.89 минути, пред Мартин Балабанов от СК „Атлет“ /Мездра/ и Пламен Драганов ЛК „Радио 999“ /Ямбол/.

Отличието е второ за “Атлетика 2012“ от шампионата във възрастовата група под 20 години. Както „Борба“ писа, по- рано в неделя Дияна Консулова стана шампионка на скок височина.

„Благодаря Ви състезатели, бойци, напълнихте ми душата!“, написа в социалната мрежа треньорката Людмила Георгиева.

Общо 120 клуба от цялата страна участваха в шампионата. 35 отбора взеха точки при девойките, а при юношите – 36.