„Моряците“ писаха тройка на „железничарите“ във Варна

„Черно море“ – „Локомотив“ 3:0

Загуба с 3:0 претърпя отборът на „Локомотив“ при гостуването на елитния „Черно море“. На стадион „Младост“ във Варна домакините стартираха срещата с преса в половината на гостите, но трудно стигаха до добри положения.

В 20-ата минута Файсел Касми центрира отдясно в наказателното поле, където Пабло Гарсия с глава матира Християн Христов за 1:0.

Осем минути по-късно Пабло Гарсия изпълни свободен удар и намери Родриго Енрике, който с глава насочи топката в далечния ъгъл на вратата, но вратарят на горнооряховчани успя да спаси.

Второто полувреме тръгна с попадение на „моряците“. След изпълнение на ъглов удар Влатко Дробаров с глава покачи на 2:0. Малко след това Денислав Ангелов пропусна да реализира трети гол, озовал се на добра позиция. В 58-мата минута Родриго Енрике проби отляво, напредна в наказателното поле и с удар по земя в далечния ъгъл реализира за 3:0.

При следваща атака на варненци Денислав Ангелов намери Базоло пред наказателното поле, нападателят напредна и вкара топката във вратата, но главният съдия отсъди нарушение в атака на френския таран и не зачете попадението. В 87-мата Денис Ангелов излезе под ъгъл срещу вратаря, но не успя да реализира.

ОФК „Локомотив“: Християн Христов, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Стефан Иванов, Румен Гьонов, Джунейт Яшар, Петър Чалъков, Тодор Бакърджиев, Виктор Митев, Александър Стефанов, Владислав Мирчев.