251 четения

Червен картон предопредели най- тежката загуба на „виолетовите“ от началото на сезона

„Лудогорец“ нанесе тежка загуба на „Етър ВТ“ в дебютния мач в елита на новия старши треньор на разградчани- Валдас Дамбраускас. Поражението с 6:0 е най- тежко за „виолетовите“ през настоящата кампания. До момента великотърновци бяха падали два пъти с по 5:1 от ЦСКА- 1948 в София и от „Ботев“ във Враца. Шампионите започнаха силно мача и Клаудиу Кешеру откри резултата в 6-ата минута. Румънецът вкара втори гол в 36-ата, а три по-късно Пламен Крачунов си вкара автогол. В 41-ата минута Кешеру оформи своя хеттрик, а в 51- ата записа четвърто попадение в сметката си. Шестият гол падна в добавеното време и бе дело на Каули Оливейро. Развоят на двубоя между първия и втория гол на домакините, обаче не предвещаваше подобен резултат от мача.

„Лудогорец“ наложи териториален превес още с началния съдийски сигнал и в 5- ата минута Десподов шутира, а Христо Иванов улови топката. 60 секунди по-късно топката бе подадена вляво, където бяха Десподов и Недялков. Първият бе в положение на засада и отказа да играе с нея, но Недялков проби още напред и подаде към Кешеру, който отблизо вкара за 1:0. На повторението се видя, че част от тялото на румънския стрелец е в положение на засада, но асистент- съдията бе изостанал и не видя ситуацията. Натискът на „зелените“ не стихна, но гостите удържаха и погледнаха към вратата на Ренан дос Сантос. Първият точен удар за тима от Велико Търново дойде след четвърт час игра. Ловре Кнежевич елиминира Оливие Вердон и шутира от средна дистанция, но право в ръцете на вратаря. В 19-ата минута етърци имаха великолепна възможност да изравнят резултата на „Хювефарма Арена“. Симеон Мечев видя вляво Алдаир, който веднага даде успореден пас в наказателното поле за Кнежевич. Халфът стреля отблизо, но Ренан с десния крак изби топката в ъглов удар. В 21-ата пък Милчо Ангелов се размина с това да отправи удар от изгодна за „болярите“ ситуация, а след това кълбото се озова в Кацаров, който стреля встрани от разградската врата.

В 24-ата минута „виолетовите“ останаха с 10 души на терена. Бърнард Текпетей получи извеждащ пас вдясно и напредна, а Христо Иванов спря топката с ръка пред границата на наказателното поле и реферът Георги Кабаков му показа червен картон.

От тук до почивката домакините реализираха още три гола. В 36-ата минута Светослав Дяков даде извеждащ пас вдясно за Жордан Икоко, който с едно докосване върна успореден пас към Клаудиу Кешеру. Опитният нападател стреля веднага с левия крак за 2:0. 180 секунди по- късно Кирил Десподов потърси с пас Кешеру, Пламен Краучнов опита да блокира топката и вместо да я изчисти встрани я вкара в собствената си врата- 3:0. В 41- ата минута Недялков върна успореден пас за непокрития Клаудиу Кешеру, който с левия крак прати топката във вратата на гостите, въпреки опита за намеса на бранител и 4:0. Второто полувреме тръгна с центриране на Кирил Десподов от свободен удар и на близката греда оставен непокрит Кешеру набута с глава топката за пети път във вратата на „Етър ВТ“, вкарвайки своя гол №4 в мача.

След точно час игра Каули Оливейра овладя в средата на терена и проби напред. Малко преди наказателното поле на великотърновци пусна вляво пас за резервата Чибота. Той подаде на далечната греда за оставения непокрит Кирил Десподов, който стреля в аут. Домакините вкараха шести гол в последните секунди на мача. Кирил Десподов центрира отдясно, а Крачунов изчисти с глава напред. Топката се озова в Каули Оливейра и той с десния крак я заби в мрежата на Господинов за 6:0.

„Етър ВТ”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Христофор Хубчев (82 Венелин Филипов), Мариян Иванов, Божидар Кацаров, Симеон Мечев, Алдаир Ферейра (46 Яни Пехливанов), Дани Младенов (46 Кольо Станев), Милчо Ангелов (57 Преслав Боруков), Ловре Кнежевич (26 Анатолий Господинов).