„Железничарите“ допуснаха обрат след почивката в Шумен

ХК „Шумен-61” – „Локомотив” 34:24 (12:13)

Хандбалистите на „Локомотив” (Горна Оряховица) загубиха гостуването в Шумен в мач за първенство на мъжката „А“ група.

И двата отбора започнаха срещата предпазливо. Гостите бяха по-настоятелни в атака и поведоха с 1:4. Домакините успяха да възстановят равенството 4:4 в 12-ата мин. Последва абсолютно равностойна игра и размяна на голове в двете врати, 7:7 в 17-ата минута и 10:10 в 25-ата. До края на полувремето локомотивци отбелязаха едно попадение повече и се оттеглиха на почивката при резултат 12:13.

Втората част шуменци започнаха със серия от голове и поведоха. „Железничарите“ не успяха да противодействат и трудно преодоляваха противниковия вратар. В крайна сметка двата отбора си разделиха по едно полувреме, но домакините вкараха повече голове и победиха с 34:24.

След този кръг горнооряховчани остават на четвърта позиция в първенството с 16 точки и мач по-малко.

„Локомотив”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Станислав Добрев, Велимир Даскалов, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Радослав Йорданов, Михаел Иванов, Георги Кръстев.