86 четения

Виолетовите“ с първа пролетна победа, Гаетан Миси Мезу с два гола

Отборът на „Етър ВТ” направи поредния добър мач тази пролет и този път постигна пълен успех. „Виолетовите“ победиха ЦСКА 1948с 3:1  вече не е последни в класирането. Още при първата си атака домакините създадоха голово положение. След добър извеждащ пас на Алдаир Ферейра, Симеон Мечев излезе сам срещу Даниел Наумов, но не успя да уцели вратата. В 4- ата минута индивидуален пробив на Денислав Александров отляво завърши с удар в горния десен ъгъл на вратата на Христо Иванов от много труден ъгъл за 1:0. 180 секунди по-късно дойде нов огромен пропуск на великотърновци. Симеон Петров сбърка, Гаетан Мезу открадна топката и намери Ловре Кнежевич, който на празна врата не успя да вкара.

Етърци изравниха в 17- ата минута. Мариян Иванов центрира от дълбочина към точката за изпълнение на дузпа, където Гаетан Мезу засече топката с глава за 1:1.

До почивката домакините имаха териториално надмощие, но освен няколко неточни далечни удари, други положения не успяха да създадат. В 41-та минута Ловре Кнежевич опита късмета си от над 20 метра, но Даниел Наумов не беше затруднен.

В началото на втората час „болярите“ имаха нов чудесен шанс. След бърза контраата Алдаир Ферейра получи на десния фланг, преодоля своя пазител и с центриране по земя намери Кнежевич, който обаче не успя с пета да намери очертанията на вратата на Наумов.

Добрата игра на етърци беше възнаградена в 57- ата минута. Ловре Кнежевич подаде на Гаетан Мезу, който много технично изпрати топката зад гърба на Наумов за 2:1.

След още пет минути Кнежевич намери на границата на наказателното поле Преслав Боруков и той не пропусна да се разпише за крайното 3:1 с отсечен удар в долния ъгъл на вратата, пазена от Наумов.

В 65- ата минута гостите имаха шанс да намалят изоставането си. След сериозно разбъркване, Димитър Митков се оказа на стрелкова позиция, но добрият му шут срещна гредата на вратата зад Христо Иванов.

В следващите минути домакините се отдръпнаха назад, а момчетата на Балъков тръгнаха напред, но стигнаха само до няколко неточни изстрели отдалеч, които не създадоха проблеми за  вратаря на великотърновци. В края на срещата старши треньорът Александър Томаш пусна в игра и младока Христо Марков, който направи официален дебют при мъжете. Преди него с етърския екип дебютира и новото попълнение Ромаш Ивей.

С успеха „виолетовите“ са предпоследни, с актив от 16 точки, а ЦСКА 1948 е 6-ти, с 28 пункта.

„Етър ВТ“: Хр. Иванов, М. Иванов, Крачунов, Боруков, Мечев, Хубчев, Кацаров, Мезу, Станев, Кнежевич, Ферейра.