Спорт

Голът на Владислав Мирчев не стигна за краен успех на „железничарите“

„Локомотив“ – „Добруджа“ 1:1

 

Без победител завърши срещата на стадион „Локомотив“, като и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до крайния успех. Мачът в Горна Оряховица започна равностойно, а в 10-ата минута Християн Христов спаси труден удар, отправен от Митев. Гостите отново можеха да излязат напред в резултата чрез Чуканов, но топката премина на сантиметър от напречната греда. „Железничарите” отговориха подобаващо, като при центриране от пряк свободен удар Иван Пенев притисна Радев, който бе напът да си отбележи автогол, но Димитър Илиев се справи с опасността. В 35-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините, като от бялата точка се разписа Владислав Мирчев за 1:0.

През второто полувреме Алексиев от състава на гостите със странична ножица стреля над вратата, а съотборникът му Чуканов изпрати топката на сантиметри от гредата. В 58-мата минута „Добруджа” изравни резултата с попадение на Алексиев, който се намираше на много добра позиция в наказателното поле на горнооряховчани и не сбърка. „Жълто-зелените” бяха на косъм от втори гол, след като Цветан Илиев засече с глава центриране на Алексиев, но изпрати топката встрани от вратата на Христов. В отговор юношата на „Локомотив” Янислав Цачев направи страхотен пробив и центрира, но ударът с глава на Стефанов не сполучи. До края на мача двата отбора се опитаха да отбележат победно попадение без успех и резултатът остана 1:1.

 

ОФК „Локомотив“: Христов, Стоянов, Цанков, Атанасов, Пенев, Чалъков (к), И. Иванов (60′ С. Иванов), Яшар, Мирчев, Бакърджиев (72′ Цачев), Стефанов (90+2′ Славов).

 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *