293 четения

Кадетите на ВК „Царевец-19” с три чисти победи в регион „Хемус”

На 4 и 5 март в град Павликени се проведе зонален турнир по волейбол от група „А” за кадети. В надпреварата се включиха отборите на ВК „Павликени”, ВК „Коко волей” (Габрово), ВК „Олимпиец” (Плевен), ВК „Царевец-19” (Велико Търново).

През първия ден жребият противопостави домакините и великотърновци. Гостите записаха чиста победа от 3:0 гейма, а във втория мач от програмата кадетите от Габрово се наложиха с 3:1 гейма над противниците си от Плевен. В третия мач за деня момчетата от „Царевец- 19“ отвяха конкурентите от „Коко волей” с 3:0 гейма. Програмата приключи с победа с 3:0 гейма за плевенчани над павликенчани.

През втория ден възпитаниците на Диана Иванова и Марина Георгиева се надиграха момчетата на „Олимпиец” с 3:0 гейма, като отново заложиха на силен начален удар и отлично нападение, донесли им заслужено първо място в турнира.

За великотърновския тим играха: Николай Василев – капитан, Димитър Калушков; Елин Иванов; Ивайло Георгиев; Иво Гърбов; Йордан Тошев; Мартин Банишки; Мартин Костов; Мартин Йорданов; Самуил Тодоров; Цветомир Димитров; Мартин Константинов – либеро.