„Етър- 64“ на финал за 14- ата Купа „България“

Хандбалистките на „Етър-64” спечелиха с лекота полуфиналния си мач с ХК „Сливница“ и се класираха за финала в турнира за Купа „България“ за жени. В ДКС „В. Левски“ великотърновки решиха срещата още през първата част, в която нанизаха 22 гола срещу 13 на гостенките. Възпитаничките на Йонка Генчева рано поеха контрола върху мача и още след десет игрови минути водеха с 5:2. Домакините окончателно предрешиха двубоя до средата на втората част, когато дръпнаха с 34:20 и до края срещата се доиграваше.
След почивката влязоха и резервите, като великотърновки намалиха темпото и съхраниха силите си за финала. За „Етър- 64“ Миглена Христова вкара 7 гола, а Анна Захарова, Олександра Замишляк и Соня Богданова добавиха по 6 попадения.

Очаквано далеч по-оспорван бе другият полуфинал, в който „Бъки” /Габрово/ трудно се наложи с 25:22 (10:6) над ХК „Свиленград”.

Така утре от 11:00 ч. в мача за 3-4 място играят ХК „Свиленград” и ХК „Сливница”, а от 13:00 ч. е финалът между великотърновки и габровки.

Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева ще гонят рекордно 14-о отличие за витрината си. „Етър-64” е абсолютен рекордьор в женския хандбал със спечелените 13 Купи на България, като последната е от 2017 г. „Бъки” пък е носител на приза 4 пъти, но и в последните две години – 2019 и 2020 г.