Хандбалният „Етър- 64“ продължава да пише история, спечели 14- ата си купа на страната

ХАНДБАЛИСТКИТЕ НА „ЕТЪР-64” СПЕЧЕЛИХА ФИНАЛНИЯ ТУРНИР ЗА КУПА БЪЛГАРИЯ. В събота и неделя ДКС „В. Левски“ бе домакин на надпреварата, в която се включиха четири отбора.

Великотърновки постигнаха успех с лекота в полуфиналния си мач с ХК „Сливница“, като решиха срещата още през първата част, в която нанизаха 22 гола срещу 13 на гостенките. Възпитаничките на Йонка Генчева рано поеха контрола върху мача и още след десет игрови минути водеха с 5:2. След почивката влязоха и резервите, като „виолетовите“ намалиха темпото и съхраниха силите си за финала. За „Етър- 64“ Миглена Христова вкара 7 гола, а Анна Захарова, Олександра Замишляк и Соня Богданова добавиха по 6 попадения.

Очаквано далеч по-оспорван бе другият полуфинал, в който „Бъки” /Габрово/ трудно се наложи с 25:22 (10:6) над ХК „Свиленград”.

Така в неделя в мача за 3-4 място ХК „Свиленград” победи ХК „Сливница”, а директният двубой между великотърновки и габровки за трофея предложи изключително зрелище.

Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева преследваха рекордно 14-о отличие за витрината си и бяха амбицирани да го вземат, срещу неудобен съперник. „Етър-64” е абсолютен рекордьор в женския хандбал със спечелените 13 Купи на България, като последната е от 2017 г. „Бъки” пък е носител на приза 4 пъти, но и в последните две години – 2019 и 2020 г.

ДВУБОЯТ ДНЕС НАИСТИНА ПРЕДЛОЖИ ПОРЕДИЦА ОТ ОБРАТИ В РЕЗУЛТАТА, ЧЕРВЕН КАРТОН, ПРОПУСНАТИ ДУЗПИ И Т.Н.

В 20- ата минута резултатът бе 10:10, след като и двата тима бяха дръпвали с по 2-3 гола аванс.

Почивката дойде при 16:15 за етърки, което бе анонс за продължаваща битка и след нея.

„Виолетовите“ започнаха много добре второто полувреме и в 43- ата минута изглеждаше, че оставащото време ще е формалност, след като водеха с 24:17. Габровските момичета обаче не се предадоха и успеха да стопят седем гола разлика, за да се стигне до 25:25 в 58- ата минута, като междувременно звездата им Мари Томова получи червен картон. С попадения на Замишляк и Соня Богданова в последните секунди етърки наложиха волята си спечелиха купата и златните медали, връчени им от президента на клуба Атанас Атанасов. Капитанът на тима Деси Николова взе и трофея за най- добър вратар. Защитник №1 е Кристина Миланова от ХК „Свиленград“, най-полезен играч – Стиляна Павлова от ХК „Сливница“, голмайстор – Мари Томова от „Бъки“.

„Етър-64“: Десислава Николова, Кристин Цветанова, Анна Захарова, Олександра Замишляк 7, Валерия Миладинова 1, Златина Коева, Даниела Стефанова, Соня Богданова 5, Миглена Христова 8, Мария Йорданова 2, Веселина Иванова, Ивана Петрова, Стелияна Динева, Полина Стоянова, Ирене Иванова 3, Кристина Иванова 3.