„Виолетовата крепост“ издържа един час на „Българска армия“

Минимална загуба с 1:0 претърпя отборът на „Етър ВТ“ при гостуването на ЦСКА- София на „Българска армия“. Поражението остави „виолетовите“ на последно място в класирането след 21- я кръг в първенството на Първа лига. Домакините създадоха напрежение пред наказателното поле на „виолетовите“ след само 40 секунди игра, но двете центрирания на Тиаго не донесоха удар по посока вратата на Христо Иванов. След 20 минути игра „червените“ направиха много стилна атака по левия фланг. Мазику и Йомов комбинираха, а българинът пусна извеждащ пас за крайния бранител. Той центрира по земя топката към Тиаго Родригес, който бе оставен непокрит, но плеймейкърът не завърши с добър удар.

В 23-ата минута именно Родригес изведе зад гърба на отбраната Брадли Мазику, който бе избутан в гърба от Здравко Илиев и домакините получиха наказателен удар. Георги Йомов стреля от бялата точка с десния крак, но вратарят Христо Иванов се намеси блестящо и отрази удара.

След половин час игра пък Георги Йомов изпревари със спринт отляво Хосе Кордоба и шутира, но отново Христо Иванов се намеси успешно. В 33-ата минута вратарят на великотърновци направи поредното си страхотно спасяване. Юрген Матей стреля с глава, но с лявата си ръка стражът отби топката встрани. При следващата атака на столичани Жорди Кайседо шутира диагонално, но встрани от вратата на „виолетовите“.

Второто полувреме тръгна с шанс за ЦСКА. Нападателят Жорди Кайседо получи чудесен пас от Жеферсон, но силният му удар премина встрани от вратата на Христо Иванов. В 50-ата минута Тибо Вион отправи силен удар, но капитанът на „виолетовите“ направи четвъртото си спасяване в мача.

След близо час игра „болярите“ нанесоха първия си удар в мача чрез Ловре Кнежевич, който обаче бе неточен и топката излезе аут. В 60-ата минута Акрапович направи две промени, вадейки Йомов и Синклер, а на тяхно място в игра влязоха Бисмарк Чарлс и Енрике Рафаел. По-малко от 50 секунди след появата си в игра Енрике Рафаел откри резултата. Жорди Кайседо се пребори вляво и нахлу в наказателното поле. Последва успореден пас за Енрике Рафаел, който с левия крак матира Иванов за 1:0. Шест минути преди края на мача „ЕтърВТ“ имаше своя шанс да изравни. Божидар Кацаров посрещна с глава топката след центриране от корнер, но за щастие на домакините ударът бе неточен.

„Етър ВТ“: Христо Иванов, Алдаир Ферейра /52 Кольо Станев/, Божидар Кацаров /85 Яни Пехливанов/, Здравко Илиев, Ловре Кнежевич /78 Милчо Ангелов/, Пламен Крачунов, Преслав Боруков, Симеон Мечев, Хосе Кордоба, Христофор Хубчев, Гаетан Миси Мезу /85 Ивей Натаниел/.