Изненада в Дебелец, добридялци спечелиха трите точки

ФК „Ботев” (Дебелец) – ФК „Вихър” (Добри дял) 1:2

Камен Велков откри резултата на срещата на стадион „Христо Ботев“ в Дебелец от 13-ия кръг на Областна група – Юг. Футболистът на „Вихър“ направи самостоятелен рейд в 38-ата минута и вкара за 0:1. Преди това домакините бяха натискали безрезултатно, като ударите им нямаха необходимата точност, грешаха и при завършващото подаване. Само 180 секунди след първото попадение Николай Кръстев направи аванса на гостите от Добри дял по-сериозен, като надхитри отбраната на „Ботев“ и покачи на 0:2. Втората част премина при активни действия в атака на дебелчани и стабилна игра на вратаря на гостите Юлиян Вълчев. Той пусна топката зад себе си в мрежата едва в 86-ата минута, когато след ъглов удар не успя да спаси шута по тревата на Мартин Донков за 1:2.