Хандбалистките отнесоха шампионките в първия полуфинален плейоф за титлата

„Етър-64“ – „Бъки“ 34:25 (18:6)

Хандбалистките на „Етър-64” спечелиха с лекота първия полуфинален плейоф за титлата на страната. По-рано днес великотърновки посрещнаха в ДКС „В. Левски“ настоящите шампионки „Бъки” (Габрово) и ги надиграха с 34:25 (18:6). Възпитаничките на Йонка Генчева направиха страхотно първо полувреме, като след първите 20 минути водеха с 13:4, а до почивката увеличиха аванса си до 18:6.

В първите минути на втората част габровки намалиха изоставането си до 11:19, но постепенно домакините отново си върнаха двуцифрената преднина, а в 51-вата минута дори дръпнаха с 32:18. Последваха шест поредни попадения за „Бъки“, но това само направи загубата на шампионките малко по-почетна. Вратарката на „виолетовите“ Десислава Николова направи добър мач, а най-резултатна за успеха беше Олександра Замишляк с 11 гола. За гостенките Мари Томова също се разписа 11 пъти.

Играе се до две победи в три мача, като втората среща е на 5 април в Габрово. Ако там домакините спечелят, ще има трети мач във Велико Търново на 10 април.

В другия полуфинал, очаквано лидерките от редовния сезон ХК „Свиленград“ се справиха с четвъртите от ХК „Сливница“ с 23:16 (11:8).

„Етър-64”: Д. Николова, С. Богданова 4, М. Христова 2, Ол. Замишляк 11, М. Йорданова 4, Кр. Иванова 1, Ир. Иванова 2, Кр. Караманлиева 5, А. Захарова 1, Ст. Динева 1, Зл. Коева 1, Д. Стефанова, Кр. Цветанова, В. Иванова, В. Миладинова, П. Стоянова.