Тръмбешчани продължават да мачкат, Любо Генчев с нови два гола

„Янтра“ (П. Тръмбеш) – „Спартак“ (Плевен) 3:1

Отборът на „Янтра“ (П. Тръмбеш) продължи силното си представяне и в 23-тия кръг от първенството на Северозападната Трета лига. Момчетата на Петър Кръстев определено пишат история на тръмбешкия футбол, като нанесоха поражение на отбор с традиции в „А“ и „Б“ група, като плевенския „Спартак“. Още при първата си атака домакините стигнаха до попадение. Ростислав Данчев отне топка в средата на терена при колективна преса, подаде на Бранислав Ботев, който бе фаулиран в пеналта и от отсъдената дузпа Любомир Генчев бе безкомпромисен за 1:0. В следващите двайсетина минути гостите, които играха с вятъра, натиснаха здраво и изпълниха поредица от статични положения. При едно от тях, след корнер, Иво Върбанов изравни с глава 1:1. В 35-ата минута Генчев намери с пас Данчев, който с нисък удар по тревата вкара за 2:1.

След почивката „Янтра“ вече играеше с вятъра и не допусна опасности пред вратата си. С хубав удар от 30 метра от движение Любомир Генчев вкара трети гол и приключи окончателно спора.

С победата тръмбешчани излязоха на трета позиция с актив от 46 точки.

„Янтра“: Радослав Рашков (капитан), Красен Славчев, Исмаил Мастънов, Бранислав Ботев, Красен Каравелов, Емилиян Ангелов, Николай Иванов, Янислав Илиев, Тихомир Антонов, Любомир Генчев, Ростислав Данчев.