„Локомотив“ падна на „Тича“, Владислав Мирчев нацели греда

Загуба с 2:0 претърпя отборът на „Локомотив“ /Горна Оряховица/ в контролна среща с „Черно море“, играна на стадион “Тича” във Варна. “Моряците” вкараха и в двете полувремена, чрез Исмаил Иса (42) и Зе Гомеш (79). С мача двата отбора запълниха с проверката паузата в първенствата на Първа и Втора лига, която за „локомотивци” ще е по-дълга и заради програмата, предвиждаща да играят с отказалия се „Дунав” в предстоящия кръг.

Още в 5-ата минута Велислав Василев получи топката с половината на гостите, напредна и стреля от движение, но вратарят на „Локомотив“ изби в корнер. Малко по- късно Исмаил Иса опита удар по диагонала, но топката мина покрай страничната греда.

Почти веднага след това последва нова ситуация пред вратата на гостите. Велислав Василев се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля. Христов успя да избие, топката стигна до Исмаил Иса, който с ефектна задна ножица опита да я вкара във вратата, но кълбото “облиза” напречната греда и излезе в аут. В 16-ата минута Пабло отправи далечен удар, но отново Христов изби.

В 24-ата минута след двойно подаване пред наказателното поле, Исмаил Иса стреля от около точката на дузпата, но пак вратарят на „Локомотив“ се намеси.

В 42-ата минута  Велислав Василев сложи топката на главата на Исмаил Иса, който от близо простреля стража на гостите за 1:0. Малко след това Денислав Ангелов отправи мощен удар от дистанция, но Христов спаси.

Ва началото на втората част Леандро Андраде центрира отдясно в наказателното поле, където нахлуващия на скорост Илиан Илиев опита да засече с крак, но малко не му достигна да вкара за 2:0. В 64-ата минута „железничарите“ бяха близо до изравняване. Владислав Мирчев засече с крак центриране отдясно, но топката срещна напречната греда. В отговор Стефан Велев пусна прецизен пас към Илиан Илиев, който напредна и стреля от границата на наказателното поле, като топката “облиза“ гредата, но от външната страна.

В 79- ата минута Зе Гомеш от около 25 метра реализира страхотен гол, като преди да влезе в мрежата, топката се отби в страничната греда за 2:0. В 89-ата минута Леандро Андраде прати топката в страничната греда на вратата бранена от горнооряховчани.

„Локомотив“: Християн Христов, Звезделин Бончев, Петко Цанков, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Петър Чалъков, Джуйнет Яшар, Александър Стефанов, Стефан Иванов, Владислав Мирчев, Тодор Бакърджиев.