Вестник Борба – областен всекидневник, Велико Търново

Вестник Борба – областен всекидневник

„Виолетовите“ играха открито в Разград, но отново не отбелязаха гол

„Лудогорец” – „Етър ВТ” 2:0

Загуба с 2:0 претърпя отборът на „Етър ВТ” в контролна среща с шампиона „Лудогорец”, играна в Разград. „Виолетовите” създадоха куп положения пред вратата на домакините, отправиха пет точни удара, нацелиха и греда, но така и не стигнаха до гол.

Още в 5-ата минута Венелин Филипов получи контузия и бе принудително заменен от Христофор Хубчев. Първото полувреме бе много динамично, с доста положения и удари към двете врати. Вандерсон стреля в 8-ата минута, но Христо Иванов спаси. Етърци пренесоха играта напред и изпълниха три последователни корнера, а в 17-ата минута завърналият се в игра след отсъствие поради контузия Дани Младенов стреля опасно, но вратарят на домакините успя да спаси. Малко след това Алдаир Ферейра изпълни точно фал, но гол отново не последва.

В 22-рата минута „орлите” откриха резултата с попадение на Джордан Икоко за 1:0. В отговор Милчо Ангелов стреля от пряк свободен удар, но Кахлина отново спаси. В 31-вата минута Симеон Мечев също от фал нацели гредата на вратата, бранена от „Лудогорец”. Малко преди края на полувремето удар на Текпетей бе избит пред вратата на етърци от Хосе Кордоба.

След почивката „Лудогорец” натисна и в 48-ата минута Вандерсон нацели гредата, а две минути по-късно Бернард Текпетей при поредната атака успя да удвои резултата.

В 67-ата минута Дани Младенов принуди вратаря Кахлина за пореден път да спасява. Малко по-късно изстрел на Ромеш Ивей пък мина до гредата.

„Етър ВТ”: Христо Иванов (46 Анатоли Господинов), Пламен Крачунов, Хосе Кордоба (46 Мариян Иванов), Венелин Филипов (5 Христофор Хубчев), Здравко Илиев, Яни Пехливанов (69 Божидар Кацаров), Алдаир Ферейра (59 Ловре Кнежевич), Симеон Мечев (46 Николас Фемиа), Ромеш Ивей, Дани Младенов (76 Кольо Станев), Милчо Ангелов.