„Виолетовите“ подновяват тренировки от днес, стягат се за гостуването на „Берое“
От днес ще подновят подготовка футболистите на „Етър ВТ“. Отборът бе пуснат в двудневна почивка след тренировката в петък. С началото на новата седмица ще стартират подготовка за предстоящото на 12 април гостуване на „Берое”. За мача в Стара Загора старши треньорът Александър Томаш почти сигурно няма да може да разчита на контузените Венелин Филипов и Ерол Алкан. Възможно е Алкан да разтрогне договора си с „виолетовите“. Централният защитник се присъедини към великотърновци в края на зимната подготовка, но контузия го извади за неопределено време от терените. Стана ясно, че травмата му е хронична и няма гаранция, че ще може да се завърне скоро в игра.
27-годишният Алкан взе участие само в един шампионатен двубой – на 26 февруари, при гостуването на „Локомотив“ в Пловдив, завършило при резултат 1:1.
Подготовката от днес ще води отново Александър Томаш, който отсъства заради здравословни проблеми, а тренировъчният процес бе воден от асистентите му.
Без него „виолетовите” загубиха с 0:2 контролната среща с „Лудогорец“ в Разград, в която нападателите изпуснаха няколко чисти голови положения.
