52 четения

Хандбалистките на „Етър-64“ отнесоха „Бъки“ и в зала „Орловец“, ще спорят за шампионската титла на страната

Хандбалистките на „Етър-64” спечелиха и втората полуфинална среща за шампионската титла на България и се класираха за директния мач за златните медали. Там съпернички на „виолетовите“ ще бъдат състезателките на ХК „Свиленград”, който също категорично елиминира ХК „Сливница”. При успех великотърновският тим ще добави към спечелената Купа на България и шампионската титла.

В понеделник етърки записаха втора убедителна победа над „Бъки”, този път на реванша в Габрово. След 34:25 (18:6) в първия мач във Велико Търново „виолетовите“ се наложиха с 32:24 (16:11) като гости в зала „Орловец”.

Дерби на практика нямаше, защото целият мач премина при пълна доминация на великотърновки. Още преди почивката възпитаничките на Йонка Генчева поведоха с 9:3, а паузата дойде при 16:11 в тяхна полза.

През второто полувреме надмощието продължи и се стигна до 22:17 в 45-ата минута, което на практика реши крайния изход. Гостенките направиха нова силна серия от 6 поредни гола, които доведоха до внушителната разлика – 28:17 и финалната сирена прозвуча при 32:24.

Най-резултатни бяха Олександра Замишляк със 7 попадения, Соня Богданова с 6 и Ирене Иванова с 5 гола.

„Етър-64”: Десислава Николова, Анна Захарова 2, Олександра Замишляк 7, Соня Богданова 6, Миглена Христова 1, Мария Йорданова 4, Кристияна Караманлиева 2, Ирене Иванова 5, Кристина Иванова 2, Кристина Цветанова, Валерия Миладинова 2, Златина Коева, Даниела Стефанова, Веселина Иванова 1, Стилияна Динева, Полина Стоянова.