38 четения

Стилияна Николова със злато от Купа „София“

Общо 12 медала завоюваха състезателките на България от международния турнир по художествена гимнастика за купа „София” за девойки ансамбъл, девойки индивидуално и жени, който завърши в столицата. Европейската шампионка за девойки от миналата година Стилияна Николова отвя конкуренцията на топка с оценка от 24.700 точки. Победителката от многобоя Татяна Воложанина се окичи със среброто с 23.350 точки. Бронза взе Сабина Бакатова – (Казахстан) с 22.350 т.

Любопитно е, че националката на великотърновския клуб „Етър“ Стилияна Николова игра с травма, но се пребори за титлата на топка.

Татяна Воложанина спечели пет отличия – злато в многобоя и на финала на бухалки, сребро на обръч, топка и лента. Ева Брезалиева взе бронзови медали в многобоя и на обръч.

България участва в турнира със 7 гимнастички при девойките, 8 при жените и ансамбъл девойки.

Тази седмица в зала „София” ще се проведе и Държавното отборно първенство по художествена гимнастика за девойки до 10 години, девойки младша възраст, девойки старша възраст и жени, в което „Етър“ ще участва със свои състезателки.