132 четения

Силен мач на „виолетовите“ в Стара Загора и два гола на Преслав Боруков ги отлепиха от дъното

„Берое“ – „Етър ВТ“ 1:2

Отборът на „Етър ВТ“ постигна изключително ценна победа при гостуването на „Берое“ в Стара Загора в заключителния мач от 23-тия кръг на Първа лига. С два гола на Преслав Боруков „виолетовите“ се наложиха над домакините и завоюваха трите точки. Успехът изкачи „виолетовите“ на 11-о място в класирането с 20 точки. Преди петъчното домакинство на „Ботев“ (Враца) великотърновци вече имат две точки повече от съперниците си и „Славия“ и са на една пред ПФК „Монтана“. Освен това възпитаниците на Александър Томаш играха много добър футбол и напълно заслужиха победата. Началото на мача бе за домакините, които имаха инициативата. Първата опасност пред вратата на гостите бе в 7-ата минута, когато Мартин Камбуров получи пас зад защитата, но ударът му с шпагат мина покрай вратата. Етърци отговориха две минути по-късно, когато след центриране от ъглов удар Миси Мезу бе намерен от Преслав Боруков на далечната греда. Нападателят продължи с глава успоредно на голлинията, но нямаше негов съотборник, който да засече кълбото в мрежата на Генадий Ганев. В 12-ата минута Ибрахима Конте проби по левия фланг, след което подаде около точката на дузпата към Алиун Фал. Нападателят стреля от десетина метра, но Христо Иванов спаси. Същото се случи и с изпълнен пряк свободен удар от Иван Минчев. Скоро великотърновци организираха ответна атака. Ловре Кнежевич проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл, но Генадий Ганев внимаваше и парира. В 27-ата минута страхотен пас на Симеон Мечев изведе Миси Мезу на добра позиция, но ударът му мина край вратата на старозагорци. В 30-ата минута гостите откриха резултата. Центриране от корнер на Мечев бе продължено от Мариан Иванов с глава към Преслав Боруков, който вкара топката в мрежата на Генадий Ганев за 0:1. В края на полувремето етърци организираха добра контраатака. Даниел Младенов овладя, след което продължи към Божидар Кацаров, който от границата на наказателното поле отправи плътен изстрел, попаднал в ръцете на Генадий Ганев. В началото на второто полувреме Гаюс Макута организира бърза атака и успя да подаде към Алиун Фал в наказателното поле. Нападателят веднага отправи изстрел в горния ляв ъгъл, но Христо Иванов улови. Минута по-късно отново Алиун Фал получи добра възможност, но си поведе дълго топката, след което се сблъска със стража на гостите. В следващите минути заралии натиснаха, но изстрели на Мартин Камбуров и Иван Минчев бяха блокирани, а след това Александър Василев би над вратата. В 62-рата минута Симеон Мечев можеше да удвои преднината на „виолетовите“, след като стреля изненадващо от фаул в близкия ъгъл, но Генадий Ганев внимаваше и изби. Миси Мезу овладя топката и центрира на далечната греда, където Пламен Крачунов стреля с глава над напречната греда. 180 секунди по-късно Симеон Мечев центрира в наказателното поле на беройци от фаул, Пламен Крачунов подаде с глава към Преслав Боруков, който отблизо реализира второто си попадение в мача за 0:2. „Берое“ имаше шанс да намали бързо резултата, но изстрел на Гаюс Макута срещна напречната греда над Христо Иванов и топката излезе в аут. Интригата обаче се върна на терена в 80-ата минута. Алиун Фал получи пас от Александър Василев в наказателното поле, след което елегантно се освободи от Мариян Иванов и с техничен удар реализира в долния десен ъгъл за 1:2. До края старозагорци опитаха да стигнат поне до равенство, но отбраната пред Христо Иванов не им даде особени шансове. В последната минута от редовното време след центриране на Октавио в наказателното поле, Крум Стоянов на далечната греда засече с глава, но Христо Иванов се намеси решително и улови. Това беше и последната опасност пред една от двете врати.

„Етър ВТ“: Иванов, Илиев, Крачунов, Иванов, Хубчев, Мечев, Кацаров (86 Кордоба), Кнежевич, Младенов (70 Станев), Боруков (86 Алдаир), Мезу (74 Ангелов).