77 четения

Победа и равенство за отборите на „Етър ВТ” в елитните групи U15 и U17

ПОБЕДА И РАВЕНСТВО ЗАПИСАХА ОТБОРИТЕ НА „ЕТЪР ВТ” в мачовете си за първенство на елитните U15 и U17 групи, 26 кръг, срещу тимовете на „Пирин” (Благоевград).

На изкуствения терен „Трифон Иванов”, децата, родени 2006/2007 година, пропуснаха куп голови възможности и се наложиха само с 1:0 над благоевградчани.

В 45-ата минута Дейвид Манолов получи пас отляво и с нисък удар изпрати топката в мрежата на „Пирин” за 1:0. С успеха етърци изпревариха „Пирин” и „Славия” в класирането. Тимът е на седмо място с 26 точки от 8 победи, две равенства и 11 загуби.

В последния кръг от Западната U15 елитна група „виолетовите” гостуват на 22 април от 14 ч. на „Национал” (София).

„Етър ВТ”: Петко Тончев, Стефан Недялков, Теодор Райков, Никола Димитров, Стефан Йорданов, Велизар Вълчев, Дейвид Манолов, Кристиан Пашов, Даниел Христов, Павел Иванов, Иван Гатев.

ПРИ ЮНОШИТЕ, РОДЕНИ 2004/2005 ГОДИНА, СРЕЩАТА ЗАВЪРШИ 1:1. „Виолетовите” имаха превес преди почивката и поведоха в резултата, но останаха с човек по-малко в самия край на полувремето.

В 9-ата минута, след центриране отляво Север Алиев с глава стреля в гредата, а Калоян Ненчев с добавката стори същото. В 12-ата минута след поредна атака Димитър Колев остана непокрит и прати топката в мрежата на гостите за 1:0.

В самия край на полувремето обаче Ивелин Иванов получи втори жълт картон и „Етър ВТ” трябваше да играе през цялата втора част с 10 души. Още в 47-ата минута Георги Шаламанов с хубав удар възстанови равенството – 1:1. Съперникът натисна, докато етърци залагаха в атака предимно на Александър Гугучков. Два изтрила от свободни удари отправи капитанът на „виолетовите“ Кристиян.

За гостите Юлиян Тумбев отправи удар, уловен от Никос Рашков, а в 80-ата минута отново той стреля опасно, но стражът на етърци спаси.

При 17- годишните великотърновци са на шестото място с 33 точки от 10 победи, три ремита и 8 загуби, а в четвъртък от 16 ч. гостуват на „Национал” (София).

„Етър ВТ”: Никос Рашков, Димитър Колев, Ивелин Иванов, Александър Гугучков, Кристиян Димитров, Никола Георгиев, Калоян Ненчев, Цветомир Недков, Росен Върбишки, Преслав Симеонов, Север Алиев.