Свищовлии биха в Михалци, подгониха първото място

„Светкавица“ – „Атлетик“ 0:3

Категорична победа с 0:3 при гостуването в Михалци записа отборът на „Атлетик“ и се намеси в битката за първото място в Областна футболна група – Север. Двубоят от 12-ия кръг се очакваше с интерес, след като миналата седмица и двата тима удариха корави съперници и са сред основните преследвачи на лидера в класирането „Вихър“ (Раданово). Самуил Симеонов от състава на „Светкавица“ нацели гредата на бранената от свищовлии врата буквално в 1-вата минута на мача, като стреля с глава. В 24-тата минута Милен Костов вкара за 1:0 в полза на гостите, засичайки топката с глава след центриране от ъглов удар. Съперниците се „захапаха“ здраво, създадоха възможности и пред двете врати, но отново се радваха гостите. В 42-рата минута Евгени Петков се измъкна при контра и би край вратаря на домакините за 2:0. Второто полувреме започна с натиск на „Светкавица“, който обаче не донесе резултат. Напротив, далечен удар на Боби Борисов в 72-рата минута донесе трети гол в полза на свищовлии и мачът свърши. С победата „Атлетик“ събра 23 точки, „Светкавица“ остава с 21.